• Wpisów: 190
  • Średnio co: 14 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 19:38
  • Licznik odwiedzin: 46 385 / 2694 dni
 
myszaksz
 
Zacznę od tego jaki jest mój typ skóry. Niestety jestem właścicielką cery wrażliwej ze skłonnościami do niedoskonałości i uczuleń. Przetestowałam na sobie wiele kosmetyków pielęgnacyjnych z wyższych i niższych półek cenowych. Z własnego doświadczenia wiem, iż drogie wcale nie znaczy dobre. Nie warto przepłacać, kupować miliona kosmetyków oczekując, że nasza skóra dobrze zareaguje na wszystkie te specyfiki. Tak naprawdę to co służy naszej skórze to umiar w stosowaniu kosmetyków, zarówno tych pielęgnacyjnych jak i kolorowych. Błędem często popełnianym jest także szybkie zmienianie kosmetyków, tak jak antybiotyk, tak też kosmetyk potrzebuje czasu i systematycznego stosowania aby zadziałać (oczywiście nie mam tutaj na myśli kiedy produkt Was uczuli, w takiej sytuacji należy zaprzestać stosowania produktu).  
Moja pielęgnacja cery jest raczej bardzo prosta, można powiedzieć, iż nauczyłam się ograniczać ilość aplikowanych na moją buzię "mikstur" do niezbędnego minimum;)

Pielęgnacja rano:

1. Przemywam twarz tonikiem, najczęściej jest to Tonik nagietkowy lub ogórkowy firmy Ziaja. Oba są bardzo dobre, delikatne i co najważniejsze mają właściwości nawilżające i łagodzące podrażnienia. Kosztują grosze a są warte spróbowania.
Czasem myje twarz kremem do mycia twarzy Dr Irena Eris Cleanology. Pięknie pachnie, bardzo kremowy i również delikatny. Staram się raczej unikać wody z kranu gdyż moja skóra bardzo źle na nią reaguje, w zastępstwie używam wody mineralnej lub zwykłej przegotowanej.
2. Następny krok to krem nawilżający ( w tej chwili firmy Ziaja, Sopot Spa aktywnie nawilżający).

ziaja_tonik_ogorkowy.jpg


nnnn.jpgcleanology-krem-do-mycia-twarzy-skora-sucha-dr-irena-eris_18588_4.jpg


ziaja-sopot-spa-krem-ochronny-nawilzajacy-50ml.jpgPielęgnacja wieczorna:
1. Zmywam makijaż płynem micelarnym AA do skóry wrażliwej,
2. Następnie przemywam tonikiem nagietkowym lub ogórkowym i co drugi dzień nakładam krem, tym razem jest to Bambino ochronny dla dzieci;)

aa_ultra_naw_micelarny.jpg


BambinoKremOchronny.jpgOprócz tego dwa razy w tygodniu robię peeling twarzy, w tym celu używam peelingu enzymatycznego Dr Ireny Eris lub morelowego peelingu St. Ives, oba są świetne!

peel.jpg


z7448235X,1-miejsce--31-glosow---St--Ives--Morelowy-peeling.jpgCzasem pozwolę sobie na chwilę zapomnienia z maseczką na twarzy;D Moimi ulubionymi są maseczki z Avonu z serii Planet Spa, a szczególnie maseczka z białej herbaty. Rewelacja!

planet.jpegOczywiście myśląc o pielęgnacji twarzy nie zapominajmy o dużej ilości wody wypitej w ciągu dnia!
Możemy również wspomóc się suplementami diety zakupionymi w aptece np. Belissa Cera.

belissa-cera.jpgWszystko razem skutecznie poprawiło stan mojej skóry:)

Nie możesz dodać komentarza.