• Wpisów: 190
  • Średnio co: 14 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 19:38
  • Licznik odwiedzin: 46 385 / 2694 dni
 
myszaksz
 
Wiadoma rzecz, iż my kobiety uwielbiamy dostawać kwiaty. Oczywiście ja też, tak bez okazji najlepiej:D
W ogóle roślinki w domu to bardzo fajna sprawa, tylko trzeba wiedzieć jak o nie dbać. Tego ostatniego dopiero się uczę. Kupuję roślinki tak jak nigdy wcześniej i sprawia mi to dużą przyjemność. Układam je w ładnych doniczkach na parapetach, czasem kupuję świeże i wkładam do wazonika. Mówię Wam jest to świetny element dekoracyjny.
Natomiast ostatnio odkryłam nowe roślinki...a mianowicie owadożerne;D Brzmi może trochę strasznie lub mało estetycznie ale jestem bardzo zadowolona, że je mam. Poniżej umieszczam zdjęcia i trochę informacji, może dacie się przekonać, iż one też są piękne, na swój własny sposób:)

1. Muchołówki.MUCHOLOWKA RED logo.jpgmuchołowa.jpg


Muchołówka jest rośliną mięsożerną, jak sama nazwa wskazuje jej ulubionym daniem jest mucha, ale nie tylko, mogą to być też inne owady jak i również pajęczaki, robaki i niektóre skorupiaki. Muchołówka ma w paszczy specjalne włoski czuciowe, jak zostaną one podrażnione, bądź poruszone paszcza szybko się zamyka i nie pozwala ofierze się wydostać. Nie należy bez powodu, dla żartów, drażnić paszczy muchołówki aby się zamykała gdyż jest to dla niej szkodliwe, traci wtedy nie potrzebnie dużo energii i może zwiędnąć.
Czasem łapiemy dla naszej muchołówki (Gerdy;D) muszkę i taką jeszcze żywą wkładamy do paszczy.
Jest bardzo ważne, aby muchołówka miała stałą wilgoć. Najlepiej jest włożyć doniczkę z rośliną na spodeczek i nalać tam wody(ok. 4-5 cm), kiedy wypije dolać. Należy pamiętać by nie dawać wody prosto z kranu, najlepiej używać wody destylowanej.

2. Rosiczki.
rosiczka.jpg
rosiczki.jpgRosiczki wabią, chwytają i trawią swoje ofiary przy pomocy włoskowatych gruczołów pokrywających powierzchnię liścia. Gruczoły wydzielają błyszczącą, słodką i kleistą substancję na którą łapią muchę.
To co najważniejsze, to stałe i częste nawadnianie roślinki, najlepiej wodą destylowaną, tak aby była wilgotna ale nie stała w wodzie. Doniczkę ze spodeczkiem najlepiej ustawić w miejscu słonecznym lub półsłonecznym. Podobnie jak muchołówce, tak też rosiczce pomagamy czasem złapać muszkę na obiadek.
Także dziewczyny zachęcam do hodowli roślinek owadożernych, może nie są tak czarujące i pachnące jak np. róże ale zdecydowanie są bardziej intrygujące i zadziwiające.

Nie możesz dodać komentarza.